Připravovaný nový léčitelský zákon a jeho znění. Informace jsou prozatím k 15.12.2018 zákon je neustále ve fázi kdy se mění a upravuje!

(1) Léčitelské služby jsou soustavně poskytovanými službami, které jsou vedeny snahou zlepšit zdravotní stav člověka zejména odstranit jeho nemoc. Spočívají v tom, že osoby, které je vykonávají, zejména pomocí znalostí a schopností, které nemají vědecký základ, zvláštních prostředků, popřípadě znalosti bylin, působí na lidské zdraví.

(2) Léčitelskými službami jsou služby spočívající v praktikování:
a) homeopatie,
b) tradiční čínské medicíny,
c) tradiční indické medicíny (ájurvédy),
d) Reiki,
e) biotroniky,
f) psychotroniky,
g) bylinářství a lidového léčitelství, nebo
h) dalších léčitelských metod.

(3) Léčitelskými službami nejsou pouhé poskytování fyzického cvičení, masáže, meditace, nutriční poradenství, činnosti charakteru duchovní služby.

Zákon o léčitelích, který připravuje ministerstvo zdravotnictví, by měl zavést registraci léčitelů nebo povinnost vedení dokumentace. Počítá také s postihem těch, kteří budou provozovat léčitelství bez oprávnění nebo s povinností nahradit způsobenou škodu. Zatímco nyní všichni léčitelé praktikují živnosť většinou jako poradci bez zvláštních pravidel, nově by táto procese měla mít svoje spěcifické povinnosti. Návrh zákona o léčitelství je připraven, nyní je ve vnitřním připomínkovém řízení uvedla mluvčí resortu Gabriela Štěpanyová.

Pokud budete chtít mít odbornost doporučujeme vám přihlásit se na další, již 3. běh rekvalifikačního kurz Poradce pro výživu (máme akreditaci MŠMT) kde máme schválen ve výuce i předmět detoxikace organismu. Přihláška na kurz 2019/2020 zde: 3. ročník Rekv.kurzu