Doporučujeme udržovať imunitným systém v kondici i díky pravidelné detoxikaci organismu pomocí doplňku stravy Marion (www.marion-jj.cz), které vyvinul MUDr. Josef Jonáš. 

Náš organizmus se musí vyrovnávat s dopady mnoha jedovatých látek, se stresem a pronikáním mikroorganizmů. Není divu, že imunita často nezvládá. Můžeme jí ale pomoci přírodními látkami. Kdybychom do společenství mikroorganismů, okupujících lidský organismus, vyslali špiona, zjistili bychom, že mikroorganismy mají jediný cíl – rozmnožovat se a udržet tak existenci svého druhu. Dostat se do lidského organismu, zachytit v některém orgánu a zahájit rozmnožování, to je oč tu běží!

Boj imunitního systému
Když se do organizmu dostanou, vznikne onemocnění. Proti němu musí začít bojovat náš imunitní systém. Ten se však s těmito problémy vyrovnává stále hůř – mohou za to civilizační výdobytky (léky, průmyslově zpracovaná strava), stres atd. Svoji úlohu zde hraje i nadužívání antibiotik, proti kterým se mikroorganizmy stávají odolné. Nejsou totiž tak bezbranné, jak by se mohlo zdát – mění svou genetickou výbavu, mají mimikry vůči imunitním buňkám, ukrývají se v hlenu.

Mikroorganismy také využívají spojence uvnitř lidského organismu. Chronické infekce, mikrobiální ložiska, různé toxické látky ovlivňující kvalitu tkání a kvalitu fungování imunitního systému – to vše jim nahrává. Nezanedbatelný je i vliv stresu, který je schopen během několika minut snížit účinnost imunity až o polovinu. Jakmile mikroorganismy proniknou do těla (vstupní branou jsou pro ně dýchací cesty a zažívací ústrojí), nezbývá, než maximálně aktivovat imunitní systém. V tomto směru mu můžeme pomoci přísunem důležitých látek.

Co imunitnímu systému pomúže? 
Vitamín C, zinek, rudbekie nachová, echinacea, glukany… To jsou jen některé přírodní látky, které činnosti imunitního systému velice pomáhají. Vedle nich je při nemoci také důležitý proces pocení, který ve spojení se zmíněnými látkami aktivuje imunitu. Už naši předkové věděli, že když udeří nemoc, lipový květ, květ černého bezu, kůra z vrby bílé (neboli aspirin), horké tekutiny a peřina jsou osvědčené prostředky pro léčbu.

Vedlejší účinky antibiotík 
Zabít mikroorganismy dovedou jen antibiotika a chemoterapeutika. Ovšem za jakou cenu? Obvykle mívají řadu dalších vedlejších účinklů. Desinfekční účinek má přitom na organizmus mnoho rostlin (viz. například kniha Přírodní antibiotika, autoři Jiří Kuchař, MUDr. Josef Jonáš). Třeba taková lichořeřišnice či lékořice nebo kořen zázvoru – to jsou pro organizmus nejlepší přírodní čističe.

Přírodní prostředky 
Při onemocnění najdeme řadu přírodních prostředků, které pomohou organizmu bojovat s nemocí. Naším cílem by však v první řadě mělo být vystavět mikroorganizmům hráz z buněk a látek imunitního systému, skrz kterou se do našeho organizmu nedostanou. Jakási biologická léčba generovaná vlastním organismem. Využít dokonalé obrany vytvořené vývojem člověka za milion let. Přírodní přípravky umožní organismu dostat se do ideální kondice a stát se nesmírně odolným. V případě, že mikroorganismus najde skulinku, je imunitní systém již informován. Tomu se říká informační medicína. Tomu napomáhají přípravky budoucnosti založené na tisíciletých zkušenostech lidstva.
Zdroj: http://www.vsechnoozdravi.cz/prevence/mudr-josef-jonas-prirodnimi-prostredky-proti-nachlazeni

obrázek: internet