Čím více se strava odklání od přirozenosti, tím více hrozí nastolení nerovnováhy v našem organismu. Samozřejmě, že tato nerovnováha má dopad na veškeré funkce. Chronické nemoci, infekce, ledvinové poruchy, poruchy slinivky břišní, ale také vzájemná souvislost s vegetativním nervovým systémem způsobují překyselení organismu. To následně působí na pokles imunity, ale také vznik zánětů. Čerpají se zásoby alkalických rezerv, dochází k situaci příznivé pro infekci plísněmi, osteoporózu, nádory a řadu dalších zdravotních potíží. Velmi ilustrativní je vztah k vegetativní nervové soustavě. Kyselé prostředí dráždí sympatikus, který je v podstatě stresovým nervovým systémem. Dochází k pocitům stresu se všemi známými důsledky. Mnohé psychické stresy jsou výsledkem poruchy vnitřního prostředí. Existuje ovšem i opačný postup. Stres způsobuje sevření tepen v břišních útrobách. Hromadí se odpadové produkty z tkání, které mají kyselou reakci. Stres organismus překyseluje a kolotoč se opět rozbíhá. Na překyselení reagují stejným způsobem i cévy mozku. Po zúžení cév v mozku a omezení průtoku krve následuje neklid, únava, nesoustředěnost, závratě, poruchy spánku, pocení, deprese.

Všudepřítomný tlak vede k přetížení organismu a vyvolává dlouhodobou stresovou zátěž. Ta vyčerpává náš imunitní systém, a tudíž potenciál zvládnout kupříkladu i běžná nachlazení. S dlouhodobou nespokojeností se zaměstnáním si tělo poradí po svém. Začne vysílat jasné signály, které značí, že je nejvyšší čas zvolnit a porozhlédnout se po jiné pracovní nabídce. Jak poznat, že je toho na vás příliš?
„Nejčastějším problémem, který značí, že je tělo přepracované, je nespavost,” říká klinická psycholožka Monique Reynoldsová pro Huffington Post a dodává, že pacienti si často stěžují na problémy s usínáním, protože jejich mysl jede nepřetržitě na plné obrátky a oni tak nemohou usnout. Nebo se probudí uprostřed noci a přemýšlejí nad pracovními úkoly.
Syndrom vyhoření je jedno z nebezpečí v životě, které by lidé s vysokým vytížením měli mít opravdu na paměti a vyhýbat se mu. Často kvůli svým osobnostem nevidí, co může přijít. Vzhledem k tomu, že vysoce kvalifikovaní pracovníci jsou často tak vášniví v tom, co dělají a mají tendenci ignorovat skutečnost, že pracují mimořádně dlouhé hodiny, přebírají mimořádně těžké pracovní úkoly a kladou obrovský důraz na to, aby vynikali – to vše se nazývá syndrom vyhoření.
Pokud se člověk setká se stresem, jeho tělo zareaguje tím, že se stáhne, a to zejména v oblastech krku, ramen a hlavy. Toto nepřirozené napětí pak může vyvolat migrény a silné bolesti hlavy. „Stres vytváří fyziologické symptomy a projevuje se jako bolest,” souhlasí Reynoldsová.
Jste často nemocní
Pokud trpíte neustálým nachlazením, zamyslete se nad tím, jak se cítíte ve své práci. Velké množství výzkumů totiž ukazuje, že chronický stres může ohrozit imunitní systém, a proto jste náchylnější k nemocem.
Zvýšený stres může zhoršit stávající problémy duševního zdraví. To potvrzuje i soubor studií z roku 2012, podle kterého vnímání organizační nespravedlnosti vede ke zdravotním problémům zaměstnanců, jako je obezita a deprese. „Nespravedlnost je obzvláště toxický stresový faktor, protože to zasáhne jádro toho, kdo jsme.“

Proto všem, co chtějí nastolit symbiózu střeva a acidobazickou rovnováhu, doporučuji užívat produkty Marion Col, Marion Acid a Marion Tens (www.marion-jj.cz)

Zdroj: https://happymag.cz/uspech/16-priznaku-ze-vam-blizke-dobe-hrozi-syndrom-vyhoreni/ (on-line 2.2.2019)
https://www.novinky.cz/zena/zdravi/495290-co-se-deje-s-telem-kdyz-vas-prace-nenaplnuje-a-musite-se-do-ni-nutit.html (on-line 2.2.2019)
https://www.mojezdravi.cz/psychika/stres-a-uzkost-zpusobuji-nejen-psychicka-ale-i-fyzicka-onemocneni-jak-s-nimi-bojovat-4128.html (on-line 2.2.2019)
http://www.jonas-ordinace.cz/zbavme-se-kyselosti-rika-mudr-josef-jonas/ (on-line 2.2.2019)